Intrat pe teren în minutul 73, Marin a reușit să aducă un moment de magie în minutul 75.

După o preluare excelentă la marginea careului, internaționalul român a trimis un șut plasat, sub transversală, fără șanse pentru portarul Parmei, Suzuki. Execuția sa a fost una demnă de un EUROGOL, care a schimbat complet dinamica jocului.

Deși a stat pe teren doar 22 de minute, impactul lui Răzvan Marin a fost major. Pentru evoluția sa și golul spectaculos, mijlocașul român a primit nota 7,1 din partea site-ului de specialitate Sofa Score.

Video cu golul marcat de Răzvan Marin - AICI.

Parma - Cagliari 2-3

Parma a deschis scorul în prima repriză, prin Nadir Zortea, care a marcat cu capul după o centrare din partea lui Luvumbo. Deși gazdele păreau în control, schimbările făcute la pauză de antrenorul Fabio Pecchia au adus un nou suflu.

În minutul 62, Dennis Man a reușit să egaleze cu un șut precis, bifând al treilea său gol în actualul sezon de Serie A.

Însă, după reușita lui Marin din minutul 75, meciul a căpătat o desfășurare nebună. În minutul 87, Parma a egalat prin Hernani, care a transformat un penalty.

Bucuria suporterilor Parmei a fost de scurtă durată, deoarece, la doar un minut distanță, Cagliari a marcat din nou prin Piccoli, stabilind scorul final de 3-2.