VIDEO Ce scriu spaniolii după ce Horațiu Moldovan a încasat un gol de zile mari în amicalul cu Getafe

Horatiu Moldovan Atletico Madrid Getafe Stranieri
Data publicarii: Duminica 04 August 2024, 10:21
Data actualizarii: Duminica 04 August 2024, 10:21

Horațiu Moldovan (26 de ani) a început titular meciul amical pe care Atletico Madrid l-a disputat în cantonament împotriva celor de la Getafe, scor 3-1.

După o repriză bună făcută în meciul cu Numancia (1-1), în care însă n-a scăpat fără gol primit, Horațiu Moldovan a fost din nou titular în poarta lui Atletico Madrid.

Portarul român a fost înlocuit în minutul 60, după ce a încasat un gol spectaculos de la mijlocașul nigerian Chrisantus Uche (21 de ani), care a prins un șut perfect din marginea careului de 16 metri.

Moldovan, la al doilea meci în tricoul lui Atletico Madrid

"Trebuie îmbunătățire. Adevărul e că l-am văzut foarte puțin pe Moldovan, chiar dacă a ieșit mult în evidență în aceste două amicale.

A fost titular cu Getafe, dar a luat gol la prima minge periculoasă care s-a apropiat de poarta sa, lăsând niște dubii. A luat gol și cu Numancia, deși la un șut mai dificil de scos decât cel al lui Uche", au scris cei de la Estoesatleti.

Horațiu Moldovan a fost cumpărat de Atletico Madrid de la Rapid pentru suma de 800.000 de euro, la începutul acestui an, însă n-a apucat încă să debuteze într-un meci oficial pentru spanioli.