Inter, cu Cristi Chivu titular, a fost invinsa, miercuri dimineata, pe stadionul Rose Bowl din Pasadena, cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa engleza Chelsea Londra, intr-un meci amical din stagiul de pregatire din SUA.

Chivu, care a fost folosit de antrenorul Jose Mourinho ca fundas stanga, a fost schimbat cu Mancini in minutul 59.

Golurile englezilor au fost marcate de Drogba '11 si Lampard '50 din penalti.

Intr-un alt meci de pregatire, echipa portugheza Benfica Lisabona, cu fundasul stanga Laszlo Sepsi titular, a fost intrecuta, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de formatia spaniola Atletico Madrid.

Sepsi a fost inlocuit la pauza cu Schaffer. Golurile invingatorilor au fost marcate de Raul Garcia '10 si Forlan '45 din penalti, in timp ce pentru Benfica a inscris Cardozo, in minutul 20