VIDEO Cifre spectaculoase pentru Virgil Ghiță, în debutul sezonului din Polonia! Fundașul român a marcat din nou

Virgil Ghita cracovia Polonia Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 13:52
Data actualizarii: Sambata 21 Septembrie 2024, 14:02

Virgil Ghiță a reușit să marcheze un nou gol pentru Cracovia, în etapa a noua din campionatul Poloniei.

Puszcza și Cracovia au fost adversare. Scorul a fost deschis de gazde în minutul 6, după reușita lui Kosidis, iar Virgil Ghiță a restabilit egalitatea în minutul 15, în urma unui gol marcat cu capul.

Pentru fundașul român de 26 de ani este a treia reușită în nouă partide disputate în acest sezon, în care a fost titular integralist de fiecare dată pentru Cracovia.

Virgil Ghiță, în lotul preliminar al stranierilor pentru meciurile din Liga Națiunilor

Selecționerul Mircea Lucescu a anunțat lista preliminară cu jucători din străinătate pe care îi are în vedere pentru posibila convocare la următoarele două meciuri din Liga Națiunilor:

• Sâmbătă, 12 octombrie, ora 21:45, AEK Arena (Larnaca): Cipru – ROMÂNIA
  • Marți, 15 octombrie, ora 21:45, stadion Dariaus ir Girėno (Kaunas): Lituania – ROMÂNIA.

PORTARI: Florin NIȚĂ (Damac | Arabia Saudită, 26/0), Horațiu MOLDOVAN (Sassuolo | Italia, 11/0);

FUNDAȘI: Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 23/1), Radu DRĂGUȘIN (Tottenham | Anglia, 23/0), Adrian RUS (Pisa | Italia, 22/1), Andrei BURCĂ (Baniyas | Emiratele Arabe Unite, 33/1), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0);

MIJLOCAȘI: Deian SORESCU (Gaziantep | Turcia, 19/0), Marius MARIN (Pisa | Italia, 24/0), Răzvan MARIN (Cagliari | Italia, 61/7), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 76/15), Vlad DRAGOMIR (Pafos | Cipru, 0/0), Dennis MAN (Parma | Italia, 30/8), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 26/5), Ianis HAGI (Rangers | Scoția, 41/5), Florinel COMAN (Al Gharafa | Qatar, 18/1);

ATACANȚI: Denis DRĂGUȘ (Trabzonspor | Turcia, 17/4), George PUȘCAȘ (Bodrumspor | Turcia, 45/11), Daniel PARASCHIV (Oviedo | Spania, 1/1).

* Lotul final pentru aceste două jocuri, care va fi format dintr-o parte dintre stranierii de mai sus plus jucătorii din competiția internă, va fi anunțat ulterior.