VIDEO Claudiu Keșeru a revenit pe gazon după mai bine de un an! A făcut spectacol la vicecampioana Bulgariei

Data publicarii: Marti 13 August 2024, 12:20
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 12:26

Atacantul român va împlini 38 de ani în luna decembrie.

Fostul internațional Claudiu Keșeru (38 de ani în decembrie) a debutat oficial duminică la Cherno More Varna, vicecampioana Bulgariei, revenind astfel pe gazon după mai bine de un an!

Multiplul campion și golgheter al Bulgariei din perioada Ludogoreț Razgrad a intrat în minutul 73 în 2-1 cu Botev Vratsa, când scorul final era deja stabilit.

Keșeru a și marcat după doar două minute, dar golul său a fost anulat de VAR pentru o poziție anterioară de ofsaid la cel care i-a pasat decisiv. VIDEO AICI

Câți bani va încasa Claudiu Keșeru la noua echipă: ”Sub plafonul salarial”

Publicația telegraph.bg informează faptul că Keșeru va încasa 3000 de euro la noua sa echipă. ”Sub plafonul salarial”, mai scrie sursa anterior menționată, mergând pe ideea că 4000 de euro este cel mai mic salariu de la club.

”Keșeru e străinul cu cele mai multe goluri în istoria primei ligi a noastre - 113”, au adăugat jurnaliștii bulgari.

În cele șase sezoane la Ludogoreț Razgrad, a câștigat șase titluri de campion și a marcat 139 de goluri în 243 de meciuri.

În august 2023, Claudiu Keșeru se despărțea de UTA Arad, iar ulterior își anunța retragerea din fotbal.