COSMAR pentru Chiriches! A facut hent in careu la ultima faza! Antrenorul si-a pierdut rabdarea: "E greu sa accept asta" VIDEO

COSMAR pentru Chiriches! A facut hent in careu la ultima faza! Antrenorul si-a pierdut rabdarea: E greu sa accept asta VIDEO Stranieri

Tottenham 1-1 Besiktas / Vlad Chiriches a fost titular pentru Tottenham contra lui Besiktas, dar romanul a comis-o la ultima faza a partidei.

In minutul 89, Chiriches a luftat in fata propriului careu si i-a permis unui adversar sa preia si sa patrunda in careu. Inexplicabil, Chiriches a impins mingea cu mana din fata lui, iar arbitrul a dat penalty. Romanul a vazut si cartonasul galeben.

Fanii au luat foc pe retelele de socializare si chiar il ameninta pe roman. Chiriches a jucat mai multe meciuri in acest sezon pentru Tottenham, dar a fost tot timpul nesigur si a pierdut mingi in fata propriului careu.

Fanii cer ca romanul sa nu mai joace pentru echipa londoneza. Antrenorul Pocchettino s-a declarat extrem de suparat la finalul partidei, pe care Tottenham a avut-o in mana dupa deschiderea de scor din minutul 27 a lui Harry Kane.

"Poti sa faci greseli in fotbal mereu. A avut ghinion, a fost o faza cu ghinion, i-a fost dificil in acel moment.

A facut greseala dupa greseala, dar trebuie sa acceptam pentru ca asta e fotbalul. Sunt foarte dezamagit, sunt foarte suparat, sunt frustrat, dar pana la urma e 1-1. A

Am primit gol la ultima faza, ceea ce e dezamagitor, frustrant. E greu sa accept asta", a declarat Mauricio Pochettino la conferinta de presa.