Qatarezii au primit vizita formației din Emiratele Arabe Unite pe ”Al Bayt Stadium” din Al Khor în a treia etapă din Liga Campionilor Asiei. La capătul celor 90 de minute, Al Wasl a obținut toate cele trei puncte după ce s-a impus cu 2-1.

Cu Florinel Coman integralist, Al Gharafa a pierdut în Liga Campionilor Asiei! Ce notă a primit românul

Ferjani Sassi a deschis scorul în minutul 44 pentru gazde, ca Fabio Lima să transforme o lovitură de la 11 metri și să restabilească egalitatea în minutul 84. Isaac Success a adus succesul pentru Al Wasl în minutul 90+2.

Florinel Coman a jucat în flancul drept al compartimentului median din primul minut până în ultimul. La final, portalul FlashScore l-a punctat cu nota 6.3.

Al Gharafa se situează pe locul 7 în Liga Campionilor Asiei (Conferința de Vest), cu 3 puncte înregistrate după 3 meciuri disputate. O victorie și două eșecuri au înregistrat qatarezii.

Al Gharafa, în campionatul Qatarului

După șapte etape desfășurate în campionat, Al Gharafa a acumulat 11 puncte și se situează pe locul 5. Clubul se află la patru lungimi în spatele liderului Al Duhail, care are însă un meci în minus.

Trei victorii, două rezultate de egalitate și două înfrângeri a consemnat până în clipa de față Al Gharafa, respectiv un golaveraj de +2 (11 goluri marcate, 9 goluri primite).