Real Oviedo s-a impus cu 4-1 în fața celor de la Mirandes, în etapa a 11-a din La Liga 2.

Daniel Paraschiv a înscris primul său gol în Spania

Daniel Paraschiv, fotbalistul plecat în această vară de la Hermannstadt, a început meciul pe banca de rezerve, dar a intrat pe teren în minutul 69, în locul lui Alemao.

Scorul a fost deschis în minutul 41, prin Alemaoc, iar Hassan a făcut 2-0 câteva minute mai târziu. Alex Cardero a marcat pentru 3-0 în minutul 73, iar Daniel Paraschiv a dus scorul la 4-0 în minutul 82, cu capul, după o lovitură liberă executată de Moyano.

Câteva momente mai târziu, oaspeții au redus din diferență prin Tomeo și au avut și un gol anulat în prelungiri.

Pentru Daniel Paraschiv, golul marcat împotriva lui Mirandes este prima sa reușită în fotbalul spaniol. Statisticienii de la Sofascore i-a acordat nota 7.4 lui Daniel Paraschiv.

Real Oviedo le-a plătit celor de la Hermannstadt aproximativ 700.000 de euro pentru transferul lui Daniel Paraschiv.