VIDEO Debut greu pentru Florin Niță la Damac! Cum s-a descurcat eroul României de la EURO împotriva lui Al Hilal

florin nita Al Hilal Damac Stranieri
Data publicarii: Joi 29 August 2024, 10:02
Data actualizarii: Joi 29 August 2024, 10:02

Rămas liber de contract în această vară după despărțirea de Gaziantep, Florin Niță a semnat în această vară cu Damac, echipa pregătită de Cosmin Contra, unde este coleg și cu Nicolae Stanciu.

Niță a avut parte de un debut dificil la noua sa echipă, contra lui Al Hilal, cea mai bine cotată echipă din campionatul Arabiei Saudite. Damac a pierdut pe terenul liderului cu scorul de 2-3.

Florin Niță, parade senzaționale în meciul cu Al Hilal

Florin Niță a fost titular și a primit primul gol încă din minutul 18, însă reușita lui Mitrovic a fost anulată pentru ofsaid. Totuși, pe finalul primei reprize, Mitrovic a reușit să deschidă scorul. În a doua repriză a punctat și Al Juwayr în minutul 73, iar Mitrovic a făcut dubla în minutul 84. Pentru Damac, au marcat Francois Kamano și Habib Diallo, iar, la ambele goluri, Ramzi Sawlan a contribuit cu pase decisive.

Așa cum și-a obișnuit fanii, Florin Niță a avut și intervenții miraculoase, iar scorul putea fi mult mai mare în favoarea lui Al Hilal, fără paradele senzaționale ale eroului din poarta României de la EURO 2024.

Florin Niță a primit nota 7,4 din partea Sofa Score, a doua după cea a atacantului Ramzi Sawlan, care a fost notat cu 7,8. Nicolae Stanciu a primit doar 6,6.

VIDEO Intervențiile lui Florin Niță din meciul Al Hilal – Damac 3-2