Cotat la patru milioane de euro de site-urile de specialitate, atacantul s-a înțeles cu echipa din primul eșalon al Turciei pentru un contract valabil până la finele stagiunii 2027/28.

Denis Drăguș a fost integralist în ultima etapă pentru Trabzonspor și a reușit un assist! Cum a reacționat după meci

În etapa #8, Trabonzposr a întâlnit-o pe Hatayspor în deplasare, pe stadionul ”Mersin”. La capătul celor 90 de minute, cele două echipe au împărțit punctele, după ce tabela de marcaj a indicat 1-1.

Gorkem Saglam a înscris pentru Hatayspor (minutul 14) și Simon Banza, din pasa lui Denis Drăguș, a marcat pentru Trabonspor (minutul 48)

După meci, Denis Drăguș a precizat că echipa e nemulțumită, pentru că nu a reușit să înregistreze cele trei puncte. De asemenea, atacantul a punctat și faptul că Trabonspor vrea să lege cât mai multe victorii.

”Suntem nemulțumiți pentru că nu am putut câștiga. Trebuie să fim mai buni. Vrem să câștigăm meciuri consecutive și să căpătăm încredere în noi. Vom fi mai buni atunci când vom obține victorii”, a spus Denis Drăguș, potrivit Rakip Sports.

Trabzonspor se află în acest moment pe locul nouă în Superliga Turciei, cu nouă puncte consemnate după șapte meciuri desfășurate: o victorie și șase remize a obținut gruparea.

De când a semnat cu Trabzon, Denis Drăguș a bifat 13 apariții în toate competițiile, a reușit să-și treacă în cont un gol, dar și să paseze decisiv în două situații diferite, în aproximativ 750 de minute.