FOTO ȘI VIDEO Denis Drăguș a spart gheața la Trabzonspor! Execuție splendidă și calificare în Europa League

denis dragus Ruzomberok Trabzonspor Stranieri
Data publicarii: Joi 01 August 2024, 22:17
Data actualizarii: Joi 01 August 2024, 22:17

Denis Drăguș (25 de ani) a marcat primul gol la Trabzonspor, joi seară, în meciul din turul 2 preliminar al Europa League contra lui Ruzomberok, scor 1-0.

Cumpărat în această vară de la Standard Liege, pentru 1,7 milioane de euro, Denis Drăguș a debutat săptămâna trecută la Trabzonspor, în victoria din deplasare cu Ruzomberok, scor 2-0.

Denis Drăguș, primul gol la Trabzonspor

La retur, Drăguș a fost din nou titularizat de antrenorul Abdullah Avci, iar atacantul României de la EURO 2024 a deschis scorul în minutul 65 cu o execuție spectaculoasă din marginea careului.

Edin Visca l-a găsit nemarcat pe Denis Drăguș, iar românul a trimis plasat, aproape de transversală. Portarul Tomas Fruhwald a atins balonul, însă insuficient pentru a anula golul.

Drăguș a jucat până în minutul 71, când a fost înlocuit cu Anthony Nwakaeme, atacant care a jucat în Liga 1 la U Cluj și Petrolul.

A fost și singurul gol al meciului, iar Trabzonspor s-a calificat cu 3-0 la general în turul 3 preliminar al Europa League , unde va înfrunta formația austriacă Rapid Viena.