Dennis Man, ales jucătorul meciului în prima etapă din Serie B. Românul se evidențiază cu evoluții constante  Stranieri

Dennis Man continuă seria evoluțiilor satisfăcătoare, reușind să marcheze încă din prima etapă din Serie B.

Parma a început cursa pentru revenirea în Serie A, iar în prima etapă din competiția secundară din Italia a întâlnit pe Frosinone, în deplasare, scor 2-2.

Titular în primul 11 trimis pe teren de Enzo Maresca, Dennis Man a avut o prestație consistentă, reușind încă din prima repriză să se facă remarcat când, în minutul 14, a creat o fază de gol, însă Brunetta nu a reușit să o fructifice.

• Dennis Man Ales Jucatorul Meciului In Prima Etapa Din Serie B

În minutul 52, internaționalul român și-a dus echipa în avantaj, înscriind după o fază spectaculoasă realizată alături de același Brunetta.

Man, favoritul suporterilor

În urma unui sondaj realizat pe internet, Dennis Man fost votat omul meciului, demonstrând că se află printre favoriții formației italiene.