VIDEO EXCLUSIV Dennis Man, criticat aspru în presa italiană după ce a irosit un penalty în Parma - Palermo 0-1, meci EXCLUSIV pe VOYO

Dennis Man ionut nedelcearu Palermo Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 08:43
Data actualizarii: Luni 12 August 2024, 08:52

Echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă a fost eliminată din Coppa Italia de formația lui Ionuț Nedelcearu.

Parma, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă ajunsă acum în Serie A, a fost eliminată în turul secund din Coppa Italia, după 0-1, pe teren propriu, contra divizionarei secunde Palermo, echipă la care Ionuț Nedelcearu a fost titular. Meciul a fost EXCLUSIV pe VOYO.

Valentin Mihăilă a obținut o lovitură de la 11 metri după ce a fost faultat în careu de Dimitrios Nikolaou, iar centralul a dictat penalty după intervenția VAR.

Dennis Man a executat puternic, la firul ierbii, în stânga lui Alfred Gomis, însă goalkeeper-ul senegalez de la Palermo s-a întins și a respins în corner.

După penalty-ul ratat în minutul 20, Palermo a marcat singurul gol al întâlnirii prin Roberto Insigne, fratele celebrului Lorenzo, care a executat scurt un corner, a reprimit, a pătruns în careu și a înscris dintr-un unghi aproape imposibil (minutul 45+2).

Parma Live l-a taxat pe Man după ratarea penalty-ului și i-a dat doar nota 5, cea mai mică din echipă: ”A irosit din nou un penalty care putea să dea un alt deznodământ al meciului. A încercat să iasă în evidență, însă a eșuat și nu a avut vreun impact”.

Mihăilă, în schimb, a primit 6,5, cea mai mare notă de la Parma alături de Bonny și Circati: ”Românul este fundamental, pentru sprinturile sale și faulturile pe care le obține, chiar dacă nu este lucid în fața porții. El a fost cel care a obținut și penalty-ul rata de Man”.

De cealaltă parte, Palermo Today a apreciat jocul corect al lui Nedelcearu, pe care l-a notat cu 6.