După ce Dennis Man a fost prezent etape la rând în Top 5 atacanți din Serie A, grație notelor mari primite, Tuttomercatoweb l-a ”mutat” pe internaționalul român, după ultima rundă din campionat, în Top 5 mijlocași .

Cu o medie a notelor de 6.50, tricolorul ar fi prins oricum și Top 5 atacanți.

În acest sezon din Serie A, Dennis Man a jucat pentru Parma în toate cele 8 etape, a înscris 3 goluri și a oferit și o pasă decisivă,

20. Gabriel Strefezza (Como) 6.44

Como - Parma 1-1 în ultima etapă din Serie A: Man și Mihăilă au primit aceeași notă și aceeași descriere

Dennis Man și Valentin Mihăilă, au început în week-end ca rezerve meciul Parmei cu Como din deplasare, încheiat la egalitate, 1-1.

Cei doi au fost introduși pe parcursul reprizei secunde, în minutul 56, pentru a aduce un plus pe plan ofensiv în jocul Parmei, dar fără succes.

După meci, Dennis Man și Valentin Mihăilă au primit aceeași notă și aceeași descriere din partea jurnaliștilor de la Tuttomercatoweb. Au fost evaluați cu nota 6, iar descrierea a fost scurtă.

”Au intrat pentru a încerca să învioreze jocul, dar nu au reușit să aibă impact”, au scris italienii în dreptul celor doi internaționali români.

În urma acestui rezultat, Como și Parma rămân ”vecine de clasament” pe locurile 14 și 15, după opt etape, cu 9, respectiv 7 puncte.