VIDEO Dennis Man, gol superb în amicalul cu Galatasaray! Nota primită din partea italienilor + Mihăilă a fost titular

Dennis Man Galatasaray Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 28 Iulie 2024, 00:38
Data actualizarii: Duminica 28 Iulie 2024, 00:39

Dennis Man și-a prelungit de curând contractul lui Parma.

La două zile după ce a semnat noul contract, internaționalul român a evoluat în partida amicală disputată de Parma în compania lui Galatasaray, scor 2-0.

Dennis Man a marcat în amicalul cu Galatasaray! Notele primite de cei doi români de la Parma

Hernani a deschis scorul în minutul 42. Man a intrat pe teren în minutul 59 și a stabilit scorul final în minutul 70. Man a primit o pasă foarte bună, l-a driblat pe Muslera și a trimis în poarta goală.

Valentin Mihăilă a fost titular în meciul cu Galatasaray și a rămas pe teren până la pauză, când a fost înlocuit cu Drissa Camara.

Dennis Man a fost notat cu 7 de Parma Live, care s-au arătat surprinși de forma arătată de internaționalul român.

A marcat un gol superb și apoi a fost aproape să facă dubla, dar a nimerit bara transversală. Chiar dacă abia a început antrenamentele, românul pare a fi într-o formă bună”, au scris italienii.

Mihăilă a primit nota 6 din partea italienilor: ”Abia a început să se antreneze cu ceilalți jucători, așa că nu este în cea mai bună formă, dar arată unele sclipiri. S-a dovedit a fi valoros și când l-a închis pe Ziyech”.

VIDEO Golul marcat de Dennis Man în Galatasaray – Parma 0-2