Cu Man titular și Mihăilă pe banca de rezerve, Parma a fost condusă de Empoli la pauză, pe teren propriu. Oaspeții au avut 1-0 după primele 45 de minute, în urma unui autogol al lui Coulibaly.

Dennis Man, scos la pauza meciului Parma - Empoli

Man nu a mai revenit pe teren în repriza secundă. Internaționalul român a fost înlocuit cu Gabriel Charpentier și a primit calificativul "nesatisfăcător" din partea publicației italiene Parma Live.

Dennis Man a fost departe de forma arătată în startul acestui sezon. În primele 45 de minute nu a expediat niciun șut, a reușit un singur dribling din cele trei încercate și a pierdut de șapte ori mingea, potrivit Sofascore.

Man rămâne cu trei goluri și o pasă decisivă în acest sezon de Serie A, după 9 etape. Ultima sa reușită a fost înregistrată la eșecul cu Cagliari (2-3), meci disputat pe 30 septembrie.