El e atacantul pe care Steaua l-a vrut pentru grupele Ligii! Keseru, gol si pasa de gol la Bastia! Mutu, in conflict cu Ravanelli! Stranieri

► Mai sunt 5 minute si incepe meciul cu Ungaria! Intra AICI si hai in vestiarul nationalei sa vorbesti cu jucatorii! Ce le spui?

Claudiu Keseru a inscris un gol si a fost autorul unei pase decisive in meciul castigat de echipa sa, Bastia, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei FC Toulouse, in etapa a IV-a a campionatului Frantei.

Keseru a marcat in minutul 43, iar in minutul 88 a fost inlocuit cu Sable. Al doilea gol al gazdelor a fost inscris de Romaric, in minutul 67, in urma unei pase de la Claudiu Keseru.

Pentru Toulouse a marcat Braithwaite, in minutul 57.

Intr-un alt meci din campionatul Frantei, echipa lui Adrian Mutu si Stefan Popescu, Ajaccio, a remizat in deplasare la Sochaux, scor 0-0. Adrian Mutu a jucat pana in minutul 56.

Potrivit L'Equipe, Mutu a parut deranjat de schimbarea facuta de tehnicianul Fabrizio Ravanelli si a plecat direct la vestiare. Al doilea roman de la Ajaccio, Stefan Popescu, a intrat pe teren in minutul 90+3.

Alte rezultate din campionatul Frantei:
Lorient - Valenciennes 1-0
A marcat: Aboubakar '14
Aurelian Chitu a intrat pe teren in minutul 83, la Valenciennes.
Reims - Nantes 0-0
Rennes - Lille 0-0
Meciurile Saint-Etienne - Bordeaux, Nice - Montpellier si Marseille - Monaco vor avea loc duminica.

Sursa: Mediafax