VIDEO Enes Sali, rezervă, dar marcator ca Lionel Messi în Liga 3! Până la debutul în MLS, românul își face treaba în diviziile inferioare

Enes Sali FC Dallas MLS MLS Next Pro North Texas SC Stranieri
Data publicarii: Luni 10 Iunie 2024, 10:49
Data actualizarii: Luni 10 Iunie 2024, 10:56

Cel mai tânăr debutant din istoria naționalei României este legitimat la FC Dallas, dar joacă la satelitul North Texas SC.

Cu Enes Sali rezervă și introdus pe teren în minutul 66, North Texas SC a câștigat cu 3-0 meciul din MLS Next Pro cu Minnesota United 2, în liga a treia nord-americană.

Sali a stabilit scorul final în minutul 90+1, după o cursă și o finalizare a la Lionel Messi.

North Texas SC este satelitul lui FC Dallas din MLS.

Enes Sali, cel mai tânăr debutant din istoria naționalei României, nu mai prinde însă nici măcar banca de rezerve la FC Dallas, pentru care încă nu a jucat vreun meci oficial, deși a ajuns în MLS din luna ianuarie.

Mijlocașul ofensiv de 18 ani își face însă treaba în ligile inferioare, la North Texas, acolo unde are 10 prezențe, 3 goluri și o pasă de gol.