Damac s-a deplasat vineri seară la Khobar pentru duelul de pe ”Prince Saud bin Jalawi Stadium” împotriva celor de la Al Qadisiya, în etapa cu numărul 8 din primul eșalon al Arabiei Saudite.

Eșec pentru Cosmin Contra la arabi: Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost titulari

Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost integraliști la echipa pregătită de Cosmin Contra

În minutul 39, Julian Quinones a deschis scorul din pasa lui Iker Almena. În actul secund, Pierre Emerick Aubameyang a dus scorul la 2-0, în urma assist-ului provenit de la Ignacio Fernandez din minutul 88. Habibou Diallo a micșorat diferența în minutul 90+5, dar prea târziu ca Damac să mai poată modifica tabela de marcaj încă o dată.

După meci, portalul FlashScore l-a notat pe Florin Niță cu 6.6, în timp ce Nicolae Stanciu a fost punctat, de aceeași sursă, cu 6.4.

Damac, în acest sezon

După opt etape desfășurate în primul eșalon al Arabiei Saudite, Damac se situează pe locul 13 cu 7 puncte.

Formația dirijată de Cosmin Contra a înregistrat până acum două victorii, un rezultat de egalitate și cinci eșecuri, consemnând un golaveraj de -3 (11 goluri marcate, 14 primite).