VIDEO Florinel Coman, un dezastru în ultimul meci din Qatar! A fost cel mai slab jucător de pe teren și a ieșit accidentat

Florinel Coman, un dezastru în ultimul meci din Qatar! A fost cel mai slab jucător de pe teren și a ieșit accidentat Stranieri

Al-Gharafa a reușit un egal pe terenul lui Al-Duhail în ultima etapă.

Cu Florinel Coman titular și scos de pe teren în minutul 61 din cauza unei accidentări, Al-Gharafa a reușit un 1-1 în deplasare la Al-Duhail, în etapa cu numărul 8 din Qatar Stars League.

Coman a primit de la Sofascore cea mai mică notă dintre toți jucătorii aflați pe teren, 6.3!

Rezultatul este unul surprinzător, având în vedere că gazdele sunt liderii campionatului, cu 19 puncte, peste Al-Sadd (15 puncte), Al-Ahli Doha (tot 15 puncte) și Al-Gharafa (12 puncte).

În acest sezon, Florinel Coman a jucat 12 meciuri în toate competițiile pentru Al-Gharafa, reușind să înscrie 2 goluri și să ofere 5 pase decisive.

Florinel Coman joacă în Champions League

În meciul anterior, cu Florinel Coman integralist, Al Gharafa a pierdut în Liga Campionilor Asiei.

Qatarezii au primit vizita formației din Emiratele Arabe Unite pe ”Al Bayt Stadium” din Al Khor în a treia etapă din Liga Campionilor Asiei. La capătul celor 90 de minute, Al Wasl a obținut toate cele trei puncte după ce s-a impus cu 2-1.

Florinel Coman a jucat în flancul drept al compartimentului median din primul minut până în ultimul. La final, portalul FlashScore l-a punctat cu nota 6.3.

Al Gharafa se situează pe locul 7 în Liga Campionilor Asiei (Conferința de Vest), cu 3 puncte înregistrate după 3 meciuri disputate. O victorie și două eșecuri au înregistrat qatarezii.