VIDEO Gazzetta dello Sport: Răzvan Marin, ”cel mai bun” de la Cagliari! ”Che bel giocatore!”, au exclamat sarzii

Razvan Marin Cagliari Como Pepe Reina Simone Scuffet Stranieri
Data publicarii: Marti 27 August 2024, 08:19
Data actualizarii: Marti 27 August 2024, 08:23

În etapa a doua din Serie A, tricolorul a fost integralist în Cagliari - Como 1-1.

Cagliari, cu românul Răzvan Marin integralist, a terminat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu nou-promovata Como, în cadrul etapei a doua din Serie A.

Cagliari a lovit bara în minutul 13, prin Zito Luvombo, iar în cele din urmă gazdele au reuşit să deschidă scorul în minutul 44, când Roberto Piccoli l-a învins pe veteranul de 41 de ani din poarta lui Como, spaniolul Pepe Reina.

Oaspeţii au egalat în minutul 53, prin Cutrone, dar gazdele nu au mai putut înscrie, chiar dacă Răzvan Marin şi-a încercat şansa cu un şut de la distanţă, în minutul 86.

Mijlocaşul român a fost integralist la Cagliari şi a primit un cartonaş galben în minutul 63. ”Cel mai bun de la sarzi” (<<il migliore>>), a scris Gazzetta dello Sport despre Răzvan Marin.

Tricolorul a primit 6,5 de la L'Unione Sarda (”Încă o confirmare în acest debut de sezon”) și 7 de la Cagliari News 24 (”Farul echipei, joacă bine fiecare minge, aleargă și oferă dinamism”), care exclamă: ”Che bel giocatore!”.

Cagliari, la care titular în poartă continuă să fie Simone Scuffet (ex-CFR Cluj), are două puncte din două meciuri şi se află pe locul 12 în Serie A.