Cu George Pușcaș titular, gazdele de la Bodrumspor s-au impus cu scorul de 3-1 în fața celor de la Adana Demirspor, internaționalul român marcând de două ori.

Atacantul a deschis scorul în minutul 13, iar a doua reușită a bifat-o în minutul 83, stabilind scorul final al partidei, după care a fost schimbat în minutul 88.

Bodrumspor a urcat pe locul 8 în clasamentul din Super Lig, cu 9 puncte, în timp ce Adana Demirspor se află pe ultima poziție, cu un singur punct.

Pușcaș a fost desemnat MVP-ul întâlnirii de Sofascore, care i-a dat cea mai mare notă, 8.6.

Ultima dublă a lui George Pușcaș a fost în partida dintre România și Bosnia-Herțegovina, din septembrie 2022, din Liga Națiunilor, când tricolorii s-au impus cu scorul de 4-1.