VIDEO George Pușcaș, gol în Turcia! Prima reușită a românului în tricoul lui Bodrumspor

Marcel Puscas Stranieri George Pușcaș, atacant România
Data publicarii: Sambata 24 August 2024, 23:40
Data actualizarii: Sambata 24 August 2024, 23:45

George Pușcaș a spart gheața în Turcia!

Atacantul român, transferat în această vară la nou-promovata Bodrumspor, a marcat primul său gol pentru echipa de pe coasta Mării Egee.

Bodrum s-a duelat cu Konyaspor într-un meci din etapa a treia a SuperLig. La pauză a fost 2-1, însă s-a încheiat 3-1 pentru gazde, după ce și Kenan Ozer și-a trecut numele pe lista marcatorilor din lovitură de la 11 metri.

Pușcaș a marcat în Turcia

Demirbag a deschis scorul după ce a trimis în proprie poartă, iar George Pușcaș a majorat diferența în minutul 40, finalizând excelent o pasă a lui Mohammed.

Internaționalul român a demonstrat încă o dată că are stofă de golgheter, infiltrandu-se printre fundașii adverși și învingându-l pe portarul Slowik.

George Pușcaș a fost schimbat în minutul 74 al meciului, în locul său fiind trimis pe teren mijlocașul Celal Dumanli.

Cotat la 1,5 milioane de euro de site-urile de specialitate, George Pușcaș a fost transferat în această vară de Bodrum de la Genoa pentru a pune umărul la principalul obiectiv al echipei: salvarea de la retrogradare.