VIDEO Golazo încasat de Horațiu Moldovan contra lui Getafe, chiar înainte să fie înlocuit de Diego Simeone

Horatiu Moldovan Atletico Madrid Chrisantus Uche Diego Simeone Getafe Stranieri
Data publicarii: Sambata 03 August 2024, 23:44
Data actualizarii: Sambata 03 August 2024, 23:42

Horațiu Moldovan (26 de ani) a fost pentru a doua oară consecutiv titular la Atletico Madrid în cantonamentul din această vară.

După ce a apărat o repriză în amicalul cu Numancia (1-1), disputat în urmă cu o săptămână, Horațiu Moldovan și-a păstrat locul de titular între buturile lui Atletico Madrid și la amicalul cu Getafe, profitând și de absența lui Jan Oblak.

Golazo încasat de Horațiu Moldovan în amicalul lui Atletico Madrid contra lui Getafe

În amicalul disputat pe Coliseum Alfonso Pérez, Atletico Madrid a condus cu 3-0. Trupa lui Diego Simeone a marcat de două ori în prima repriză, prin Angel Correa (38') și Joao Felix (45'), iar același Coreea a punctat și în minutul 55.

Getafe, locul 12 în ultima ediție din LaLiga, a redus din handicap în minutul 60. Mijlocașul nigerian Chrisantus Uche (21 de ani) a prins un șut excelent de la aproximativ 18 metri, la colțul scurt, iar Horațiu Moldovan nu a putut interveni.

A fost primul șut al lui Getafe pe spațiul porții, dar și ultima fază cu Horațiu Moldovan pe teren. Imediat după golul încasat, Diego Simeone a efectuat 9 schimbări, iar pe teren a intrat goalkeeper-ul Antonio Gomis (21 de ani).