VIDEO GOOOOL Răzvan Marin cu Juventus Torino! Românul i-a dat lui Juve primul gol din acest sezon și Cagliari a plecat cu un punct

GOOOOL Răzvan Marin cu Juventus Torino! Românul i-a dat lui Juve primul gol din acest sezon și Cagliari a plecat cu un punct Stranieri

Internaționalul român și-a pierdut locul de titular în Serie A, dar și-a asumat responsabilitatea unei lovituri de la 11 metri.

Cu Răzvan Marin pe banca de rezerve și introdus în minutul 65, Cagliari a scos duminică după-amiază un egal nesperat pe terenul lui Juventus Torino, 1-1 după golul marcat din penalty (după analiza VAR) de mijlocașul român, în minutul 88.

A fost primul gol primit de Juventus în acest campionat, după 7 etape disputate, și al doilea consecutiv pentru tricolor, de fiecare dată venit din postura de rezervă!

Răzvan Marin a marcat și în 3-2 cu Parma etapa trecută.

Juve a terminat meciul în zece jucători, Francisco Conceicao fiind eliminat imediat după golul primit, în minutul 89.

Juventus Torino - Cagliari 1-1

Juventus (4-2-3-1): Di Gregorio; Savona (70′ Danilo), Gatti, Kalulu, Cambiaso; Locatelli, Thuram; Conceicao, Koopmeiners (46′ Fagioli), Mbangula (77′ Yildiz); Vlahovic.

Rezerve: Perin, Pinsoglio, Cabal, Rouhi.

Antrenor: Thiago Motta

Cagliari (4-2-3-1): Scuffet; Zappa, Mina, Luperto, Obert; Adopo (77′ Deiola), Makoumbou (65′ Marin); Zortea (77′ Mutandwa), Viola (56′ Gaetano), Augello (56′ Luvumbo); Piccoli.

Rezerve: Ciocci, Sherri, Prati, Marin, Palomino, Azzi, Felici.

Antrenor: Nicola