Hagi a facut criza de nervi in vestiar la meciul cu Bursaspor! VEZI ce le-a reprosat jucatorilor!

Gica Hagi Galatasaray Stranieri
Data publicarii: Luni 31 Ianuarie 2011, 17:22
Data actualizarii: Luni 31 Ianuarie 2011, 17:52

Gaziantep - Galatasaray in sferturile Cupei Turciei, joi la 21:30 LIVE la Sport.ro.

Hagi a avut o iesire nervoasa in vestiar, in pauza meciului cu Bursaspor, pierdut de Galatasaray, cu scorul de 0-2, iar dupa partida nu si-a lasat jucatorii sa coboare din autocar pe durata calatoriei cu feribotul de la Bursa la Istanbul.

Potrivit sursei citate, Hagi s-a enervat atat de tare dupa ce Galatasaray a primit doua goluri in prima repriza a meciului de sambata, incat a lovit cu picioarele scaunele din vestiar si a tipat cat a putut de tare. El le-a strigat jucatorilor, in limba turca: "Nu se poate asa ceva. Trebuie sa va luptati mai bine. Nu este vinovat un singur om, ati gresit cu totii!".

Jurnalul Fanatik noteaza ca Hagi a tipat si in limba romana si a lovit si usa si peretii vestiarului.

Infrangerea de la Bursa l-a evervat si pe presedintele clubului Galatasaray, Adnan Polat, care a plecat de la stadion cu masina personala, inainte de terminarea partidei.

La intoarcerea echipei de la Bursa, pe durata unei calatorii de 40 de minute cu feribotul pana la Istanbul, Hagi le-a interzis jucatorilor sa coboare din autocar. Hurriyet noteaza ca unii fotbalisti au vrut sa coboare din autocar pentru a lua aer, dar nu au facut-o de teama sa nu fie sanctionati.

"Nu vreau o echipa care accepta infrangerea. Macar in Cupa Turciei sa ma faceti sa rad", le-a mai spus Gheorghe Hagi jucatorilor sai, la sosirea la baza de pregatire de la Florya.