Suspendat după roșul primit la prima echipă și netrecut pe lista UEFA pentru meciul Rangers - FCSB din Europa League, Ianis Hagi a fost trimis din nou la formația secundă.

Marți seara, chiar de ziua lui, fotbalistul de 26 de ani a jucat toate cele 90 de minute în Rangers B - Stenhousemuir (Scottish League One, adică divizia a treia) 4-1, rezultat echivalent cu calificarea echipei secunde în sferturile de finală ale competiției SPFL Trust Trophy.

Hagi a înscris în prelungiri ultimul gol al partidei, direct din corner!

”Lovitura de colț executată de Hagi a fost una vicleană, iar mingea trimisă la colțul scurt l-a surprins pe un fundaș advers, care a avut contribuția sa la gol”, a notat site-ul oficial al lui Rangers.

Se anunță poezie în meciul lui FCSB cu Rangers! Bello, Imperiale și Abisso sunt trimiși de UEFA la Glasgow

Italianul Marco Di Bello va arbitra meciul dintre Glasgow Rangers şi FCSB, care va avea loc joi, de la ora 22:00, pe Ibrox Stadium, în etapa a treia a competiţiei de fotbal Europa League, potrivit site-ului UEFA.

Arbitri asistenţi vor fi Davide Imperiale şi Alessio Berti, iar al patrulea oficial a fost nominalizat Rosario Abisso.

Arbitru video a fost delegat Luca Pairetto, fiul celebrului Pierluigi Pairetto, iar arbitru asistent video Valerio Marini.

Centralul Marco Di Bello a fost suspendat o lună din Serie A în acest an după ce a „distrus” meciul Lazio Roma - AC Milan 0-1 din 1 martie 2024, în care le-a arătat gazdelor nu mai puțin de trei cartonașe roșii!