Ianis Hagi strălucește la "noua echipă"! Hat-trick spectaculos + fanii îl cer înapoi

Ianis Hagi hat trick rangers Stranieri Ianis Hagi / Foto: Imago Images
Data publicarii: Sambata 10 August 2024, 17:31
Data actualizarii: Sambata 10 August 2024, 17:28

A fost o seară memorabilă pe stadionul "Ibrox" pentru Hagi Jr,

Mijlocașul român a reușit un hat-trick impresionant în victoria cu 5-3 a echipei sale, Rangers B, împotriva celor de la Derby County, și i-a lăsat pe fanii lui Rangers încântați și dornici să-l vadă din nou în prima echipă.

La doar patru zile după ce a oferit un assist spectaculos cu călcâiul într-un amical împotriva celor de la Middlesbrough, Ianis Hagi a dat dovadă de o formă strălucitoare în meciul contra Derby County. A început să-și arate măiestria în minutul 25, când a marcat primul său gol. Apoi, Hagi a continuat să uimească printr-o execuție deosebită dintr-o lovitură liberă, trimițând mingea direct în vinclu, ceea ce a fost descris de fani drept „o bijuterie de gol”.

• Ianis Hagi / Foto - Getty Images

În repriza secundă, Hagi a completat hat-trick-ul cu un alt gol dintr-o fază fixă, demonstrând că este într-o formă excelentă și că poate influența jocul din toate colțurile terenului.

Reacția fanilor: „Să îi chemați un taxi!”

Performanța sa i-a entuziasmat pe fanii lui Rangers, care au luat cu asalt rețelele sociale pentru a-și exprima dorința de a-l vedea pe Ianis Hagi din nou în prima echipă. Comentariile au fost pline de entuziasm și se întelege că fanii scoțieni își doresc să-l vada pe Hagi în acțiune în meciul următor al primei echipe, care va avea loc contra celor de la Motherwell.

„Aduceți-l înapoi la prima echipă ACUM!” a scris un fan pe Twitter. Altul a adăugat: „Să revină fiul Regelui!.” Alții au fost mai direcți: „Să îi chemați un taxi care să îl ducă la Hampden”, "Philippe Clement, ce mai aștepți?"