VIDEO Ignorat de toți selecționerii României, își vede de treabă: gol în stil de mare atacant și lider în campionat cu punctaj maxim!

vlad dragomir CFR Cluj Echipa Nationala FC Pafos Yassine Bahassa Stranieri
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2024, 08:41
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2024, 08:43

Vlad Dragomir este om de bază la FC Pafos, în Cipru, cu care va juca și în grupa unică din Conference League după ce a eliminat-o pe CFR Cluj.

Mijlocaşul român Vlad Dragomir a marcat un gol pentru FC Pafos, care a surclasat-o pe Nea Salamis cu scorul de 4-0, miercuri, pe teren propriu, într-un meci restanță din prima etapă a campionatului de fotbal al Ciprului.

Dragomir a jucat titular pe un post ceva mai avansat de mijlocaș central și a deschis scorul în minutul 8, după o fază demnă de orice atacant cu nume, celelalte goluri fiind marcate de Jairo (36), Pepe (41) şi Anderson Silva (63).

Vlad Dragomir a fost schimbat în minutul 67.

La învinşi a jucat şi francezul Yassine Bahassa (ex-FC U Craiova), intrat la pauză.

Vlad Dragomir și Pafos s-au distrat cu CFR Cluj și vor juca în grupa din Conference League

După trei etape, trei echipe au maximum de puncte (9), Pafos, Aris Limassol şi Omonia Nicosia, dar echipa lui Vlad Dragomir este lider grație golaverajului, 9-1.

Om de bază la FC Pafos, mijlocașul ignorat de toți selecționerii României va juca și în grupa unică din Conference League după ce a eliminat-o pe CFR Cluj.

Info: Agerpres