Man și Mihăilă au făcut show, dar Parma a pierdut! Notele primite de internaționalii români după remontada lui Udinese

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 16 Septembrie 2024, 21:44
Data actualizarii: Luni 16 Septembrie 2024, 21:44

Parma a pierdut partida cu Udinese cu scorul de 2-3, după ce, la pauză, ”Cruciații” se aflau în avantaj, scor 2-0.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au oferit câte un assist la cele două goluri ale Parmei din minutele 2 și 43, semnate de Del Prato, respectiv de Bonny.

Notele primite de Dennis Man și de Valentin Mihăilă după eșecul cu Udinese

Dennis Man a primit nota 6,5 pentru prestația sa din meciul cu Udinese din partea celor de la Tutto Mercato Web.

Italienii au lăudat evoluția fotbalistului român și s-au arătat nemulțumiți de faptul că Fabio Pecchia a decis să îl scoată din teren în minutul 70 și să îl introducă în locul său pe Almqvist: ”Assist pentru Bonny și multă calitate în ultima treime. Păcat că a fost înlocuit”.

În ceea ce-l privește pe Valentin Mihăilă, acesta a primit nota 6 din partea italienilor, care au remarcat faptul că fotbalistul nu a avut o evoluție constantă.

A început bine jocul, dar s-a stins odată cu trecerea minutelor”, au scris jurnaliștii TMW despre Mihăilă.