Portarul trecut pe la FCSB sau FC Viitorul a reușit să apere un penalty executat de moldoveanul Artur Craciun. Mai mult, Pogon a marcat pe bandă rulantă și a obținut o victorie categorică.
VIDEO Meci nebun pentru Valentin Cojocaru în Polonia! A apărat penalty-ul unui moldovean și echipa sa a marcat pe bandă rulantă

Valentin Cojocaru a fost eroul lui Pogon Szczecin în semifinalele Cupei Poloniei.
Din articol
În minutul 51, cu scorul de 1-0 pentru Pogon, Cojocaru a respins penalty-ul lui Craciun, iar jucătorul moldovean a ratat și șutul din a doua încercare.
Pogon Szczecin va lupta pentru trofeu în finala Cupei Poloniei, care va avea loc pe 2 mai, pe Stadionul Național din Varșovia. Adversara va fi stabilită în cealaltă semifinală, iar Pogon speră să cucerească primul trofeu major din istoria clubului.
Dacă vorbim de campinat, Pogon ocupă locul 4 în Ekstraklasa, cu 44 de puncte, fiind la opt lungimi de liderul Rakow.
Articol recomandat de stirileprotv.ro
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News
SONDAJUL ZILEI
ARTICOLE PE SUBIECT
ULTIMELE STIRI
CELE MAI CITITE
CITESTE SI