”Mult fum fără foc!” Italienii, verdict pentru Man și Mihăilă, după thriller-ul Lecce - Parma

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 00:56
Data actualizarii: Duminica 22 Septembrie 2024, 01:00

A fost un adevărat thriller la Lecce – Parma, în etapa a cincea din Serie A.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, dar echipa lui Dennis Man și a lui Valentin Mihăilă a avut mari emoții.

Notele primite de Dennis Man și Valentin Mihăilă după meciul cu Lecce

Lecce a deschis scorul în minutul 32, prin Dorgu, iar, pe finalul primei reprize, Fabio Pecchia a fost să îl trimită în teren pe Cancellieri în locul lui Sohm, care s-a accidentat. Imediat după pauză, Lecce a rămas în zece după eliminarea lui Guilbert, însă avantajul numeric al Parmei nu a durat, pentru că, în minutul 56, Cancellieri a fost și el eliminat.

Trei minute mai târziu, Krstovic a înscris, iar scorul a devenit 2-0. Parma a reușit egalarea abia pe final. În prelungiri, Almqvist și Hainaut au reușit să marcheze, iar meciul s-a încheiat cu o remiză.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost titulari, însă cei doi internaționali români nu au mai avut realizări notabile.

Man a primit nota 6 din partea celor de la Parma Live. Italienii i-au reproșat fotbalistul lipsa preciziei în fața porții: ”A fost printre cei mai periculoși jucători ai Parmei, atât în prima repriză, cât și în cea de-a doua repriză. Totuși, îi lipsește puțină precizie în fața porții, dar trebuie să spunem că acest lucru i se datorează și lui Falcone și apărării adverse”.

În ceea ce-l privește pe Mihăilă, acesta a fost notat cu 5,5 de către jurnaliștii italieni: ”A alergat mult, dar nu a avut luciditate pe faza ofensivă. Per total, mult fum fără foc, mai ales în ultimii 20 de metri”.