Data publicarii: Vineri 13 Martie 2009, 09:39
Data actualizarii: Vineri 13 Martie 2009, 11:07

Adi Mutu este gata sa contrazica presa din Italia, care a scris despre el ca este lenes, chiar la meciul din weekend contra lui Inter. Mutu a reusit un super gol intr-un meci amical pe care Fiorentina l-a castigat cu scorul de 12-0 in fata echipei Lastrigiana.

Mutu a jucat pe parcursul primei reprize si a inscris in minutul 36. Colegul sau din atacul echipei toscane, Alberto Gilardino, a marcat de trei ori in prima repriza, in minutele 12, 27 si 38. Scorul la pauza a fost 7-0, dupa ce au mai inscris Montolivo (30), Kuzmanovic (36) si Felipe (42). In repriza a doua au mai marcat Bonazzoli (46, 57), Jovetic (59), Gobbi (79) si Pasqual (81).

Fiorentina ocupa locul 4 in Serie A, iar duminica va intalni, in deplasare, Inter-ul lui Cristi Chivu, care din pacate este incert pentru intanirea cu Mutu. Meciul va fi transmis LIVE TEXT pe www.sport.ro, duminica de la ora 21:30.