Nota obținută de Andrei Rațiu în LaLiga! "Sonic" a fost integralist împotriva lui Espanyol

Andrei Ratiu Espanyol LaLiga Rayo Vallecano Stranieri
Data publicarii: Sambata 31 August 2024, 22:43
Data actualizarii: Sambata 31 August 2024, 22:43

Andrei Rațiu a fost titular pentru Rayo Vallecano în partida cu Espanyol, încheiată cu scorul de 1-2.

Cele două formații și-au dat întâlnire în etapa #4 a primului eșalon din Spania pe stadionul "Cornellà-El Prat" din Barcelona.

Cu toate că formația românului a deschis rapid scorul, în minutul patru, prin Alvaro Garcia Rivera, echipa gazdă a reușit "remontada", prin golurile marcate în minutele 8 și 90+6 de către Carlos Romero, respectiv Alej Veliz.

Nota obținută de Andrei Rațiu contra lui Espanyol! "Sonic" a fost integralist în LaLiga

Pentru Rațiu, această partidă a reprezentat a doua ocazie în acest sezon în care a fost inclus în primul 11 al echipei, după ce a rămas la formație și după închiderea oficială a perioadei de mercato. Fundașul dreapta al naționalei României a evoluat integral în acest meci, dar nota sa a reflectat o prestație mixtă.

• Nota obținută de către Rațiu, conform Sofa Score: 6,6
  • Media echipei: 6,77

Rațiu a avut o prestație care a inclus atât aspecte pozitive, cât și momente care au lăsat de dorit. În comparație cu meciul anterior împotriva lui Real Sociedad, când a fost înlocuit în minutul 80 de către titularul din sezonul trecut, Balliu, Rațiu a fost păstrat pe teren până la fluierul final, semn că antrenorul are încredere în el pentru o durată mai mare.