Nota primită de Radu Drăgușin în amicalul cu Bayern Munchen! Problema identificată de englezi Stranieri

Tottenham s-a duelat cu Bayern Munchen într-o partidă de pregătire, iar formația din Premier League a pierdut cu 2-3.

Dejan Kulusevski a deschis scorul încă din primul minut al jocului, dar până la finalul primei reprize, tabelaa arăta 3-1 în favoarea lui Bayern Munchen, după reușitele semnate de Dayot Upamecano (minutul 16), Serge Gnabry (minutul 31) și Thomas Muller (minutul 44). Kulusevski a făcut dubla și a stabilit scorul final în minutul 62.

Radu Drăgușin a primit nota 6 la meciul cu Bayern Munchen

Radu Drăgușin a fost titular pentru Tottenham, iar în minutul 43, fundașul echipei naționale s-a ales cu un cartonaș galben.

Englezii de la Spurs Web i-au acordat fundașului echipei naționale nota șase pentru prestația sa din meciul cu Bayern Munchen.

O prestație destul de solidă pentru român. A părut confortabil cu mingea și la tacklinguri, dar trebuie să își îmbunătățească poziționarea în teren”, au notat britanicii de la Spurs Web.

Ange Postecoglou a schimbat aproape toată echipa la pauza meciului, iar în locul lui Radu Drăgușin a intrat Cristian Romero, care a primit nota 7.5 din partea britanicilor: ”Evident că era de așteptat ca Romero să aducă mai multă stabilitate în defensivă, dar ceea ce a schimbat jocul au fost  pasele sale între linii. Cu el pe teren, Spurs pare mult mai confortabilă să înceapă construcția din spate”.