Pantilimon s-a simtit UMILIT la primul meci in care a fost TITULAR la City dupa 7 luni! Meciul care-i va SCOATE din minti pe seici Stranieri

Sefii lui City nu vor fi DELOC multumiti dupa rezultatul asta! Bogatii din Emirate nu si-au imaginat niciodata ca vor avea probleme intr-un meci ca asta!

Campioana Angliei a pierdut cu 1-0 amicalul cu Al Hilal, jucat in Austria! Pantilimon a fost titular si a jucat o repriza in 11-le lui Mancini. A fost preferat in poarta pentru prima oara dupa 7 luni, de la meciul de Cupa cu Man United, din ianuarie!

Inlocuitorul lui, norvegianul Johansen, a primit gol de la Alabid dupa o super faza a sauditilor.

Mancini s-a enervat rau pe jucatorii lui! A tipat pe toata durata partidei, iar la final a facut sedinta in vestiar.

La City nu au jucat vedetele de 1 miliard aduse de seici. Starurile din Europa sunt inca in vacanta dupa Euro. Din primul 11 n-au lipsit insa Tevez, Adam Johnson, Yaya Toure, Kompany, Kolarov sau Zabaleta!

City in prima repriza
: Pantilimon, Zabaleta, Kolarov, Kompany, Rekik, Biton, Yaya Toure, Lopes, Johnson, Tevez, Scapuzzi

City dupa pauza: Johansen, Boyata, Savic, Kolo, Scapuzzi, Weiss, Razak, Omar, Jelavic, Bunn, Helen