VIDEO Presa din Anglia îi reproșează un singur lucru lui Radu Drăgușin după ce a fost integralist în Coventry - Tottenham

radu dragusin coventry Tottenham Stranieri
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2024, 08:24
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2024, 08:25

Tottenham, cu Radu Drăgușin integralist, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Ligii Angliei, după 2-1 contra lui Coventry.

La trei zile după derby-ul cu Arsenal pierdut în Premier League, 0-1, Ange Postecoglou a preferat să mizeze la meciul din Cupa Ligii Angliei pe jucătorii care de obicei prind mai puține minute. Printre ei s-a nămurat și Radu Drăgușin, care a făcut un cuplu neobișnuit cu Ben Davies.

Ce a scris presa din Anglia după ce Radu Drăgușin a fost integralist în Coventry - Tottenham

Divizonara secundă Coventry a reușit să deschidă scorul în minutul 63 prin Brandon Thomas-Asante, iar partida părea că se îndreaptă spre o surpriză, însă Tottenham a întors scorul pe final, după golurile lui Djed Spence (88') și Brennan Johnson (90+2').

Radu Drăgușin a fost integralist și a fost notat cu 6 de Football London. Britanicii îi reproșează doar poziționarea de la golul marcat de Coventry.

"Drăgușin a avut o prestație generală solidă, însă l-a ținut în poziție regulamentară pe Thomas-Asante la gol", a scris Football London.

Pentru Drăgușin a fost doar al doilea meci din acest sezon la Tottenham. Fundașul a mai fost folosit la partida cu Newcastle (1-2), din Premier League.