”Previzibil!” Nota primită de Răzvan Marin pentru evoluția avută împotriva lui Empoli, fosta sa echipă

Cagliari Empoli Razvan Marin Stranieri
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 21:56
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 21:56

Cagliari, echipa la care evoluează Răzvan Marin, a pierdut cu scorul de 0-2 în fața fostei formații a mijlocașului echipei naționale a României.

Cu Răzvan Marin, titular, Cagliari a încasat primul gol în minutul 33, din partea lui Lorenzo Colombo. Scorul final a fost stabilit în repriza a doua, în minutul 49, de către Sebastiano Esposito.

Răzvan Marin, nota 5 pentru evoluția avută împotriva fostei echipe

Răzvan Marin a rămas pe teren până în minutul 71, atunci când Davide Nicola a decis să îl înlocuiască pe internaționalul român cu Gianluca Gaetano.

Răzvan Marin a primit nota 5,5 din partea italienilor de la Tutto Mercato Web. Chiar dacă italienii au remarcat faptul că mijlocașul român a încercat să impună ritmul partidei, aceștia i-au reproșat lui Răzvan Marin pasele mult prea previzibile.

Mijlocașul a încercat să dicteze ritmul jocului, dar a fost de multe ori copleșit de mijlocașii adverși. Încercările sale de verticalizare au fost previzibile și rareori le-au cauzat probleme celor din defensiva lui Empoli. El se chinuie să își găsescă poziția potrivită în teren pentru a influența pozitiv jocul echipei”, au scris jurnaliștii de la TuttoMercatoWeb.

Răzvan Marin, în top 5 mijlocași dn Serie A

Răzvan Marin de la Cagliari este pe locul 3 în clasamentul celor mai buni mijlocași, cu o medie a notelor de 6,25