Radu Drăgușin, integralist! Fanii lui Tottenham, la unison după meciul cu Newcastle: ”Este nebun?” / ”Ne-a ținut în viață!” + Nota primită de fundașul român

Tottenham Newcastle radu dragusin Stranieri
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 17:29
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 17:34

Partida dintre Newcastle și Tottenham s-a încheiat cu scorul de 2-1, în etapa a treia din Premier League.

După ce în primele două etape, internaționalul român a fost rezervă neutilizată, Drăgușin a fost titularizat pentru partida de pe St. James’ Park, în locul lui Micky van de Ven, care a acuzat probleme medicale.

Radu Drăgușin, lăudat de fanii lui Tottenham după meciul cu Newcastle

Fanii lui Tottenham au reacționat pe rețelele sociale după intervențiile lui Radu Drăgușin. Fundașul echipei naționale a avut două intervenții absolut senzaționale în partida cu Newcastle.

Mai întâi, în minutul 5, Drăgușin a avut o intervenție prin alunecare în fața lui Barnes și l-a împiedicat pe jucătorul lui Newcastle să rămână față în față cu Vicario.

Fundașul român a avut o intervenție excelentă și imediat după pauză, când Isak a rămas față în față cu Vicario. Drăgușin a venit din spate și a intervenit prin alunecare în ultimul moment, o intervenție periculoasă, dar care i-a adus laude lui Radu Drăgușin din partea suporterilor lui Spurs.

Ce intervenție din partea lui Radu Drăgușin prin care a împiedicat un al doilea gol al lui Newcastle”.

O intervenție nebunească din postura de ultim apărător din partea lui Radu Drăgușin

Nota primită de Radu Drăgușin

Radu Drăgușin a primit nota șase din partea celor de la Spurs Web, care au scris că fundașul român are o parte din vină la cel de-al doilea gol al lui Newcastle.

O primă repriză liniștită, dar Drăgușin a avut o intervenție incredibilă imediat după pauză prin care l-a oprit pe Alexander Isak să marcheze un gol sigur. A ratat o șansă bună din corner. A avut o parte din vină la al doilea gol al lui Newcastle, dar toată defensiva a fost de vină”.