radu dragusin Premier League Tottenham Stranieri
Data publicarii: Sambata 11 Mai 2024, 18:44
Data actualizarii: Sambata 11 Mai 2024, 19:26

Tottenham - Burnley s-a desfășurat pe ”Tottenham Hotspur Stadium” sâmbătă după-amiază, 11 mai.

• UPDATE Tottenham a câștigat cu 2-1 partida! Van de Ven a înscris în minutul 82 golul victoriei.

Londonezii au primit vizita celor de la Burnley în etapa cu numărul 37 din eșalonul de elită al Angliei. După primele 45 de minute, tabela de marcaj indica 1-1.

Jacob Bruun Larsen a deschis scorul în minutul 25, ca Pedro Porro să restabilească egalitatea în minutul 32, în urma assist-ului provenit de la Brennan Johnson.

Radu Drăgușin, prima dată pe teren după șase etape în care a fost rezervă neutilizată

După șase etape în care a fost rezervă neutilizată, Radu Drăgușin a fost introdus pe suprafața de teren în Tottenham - Burnley în minutul 75. Ange Postecoglou l-a scos de pe teren pe Oliver Skipp.

Echipele de start

• Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Van de Ven, Skipp - Sarr, Bissouma - Johnson, Maddison, Kulusevski - Son

Rezerve: Bentacur, Drăgușin, Scarlett, Austin, Emerson Royal, Gil, Hojbjerg, Lo Celso, Moore

Antrenor: Ange Postecoglou

• Burnley: Muric - Assignon, O'Shea, Esteve, Taylor, Bruun, Cullen, Berge, Vitinho - Odobert, Foster

Rezerve: Manuel Hedilazio, Amdouni, Brownhill, Ekdal, Fofana, Gudmundsson, Rodriguez, Trafford, Tresor

Antrenor: Vincent Kompany