VIDEO "Rațiu s-a deghizat în Zidane" Reacția spaniolilor de la Marca după încă un meci cu românul integralist în LaLiga

Rațiu s-a deghizat în Zidane Reacția spaniolilor de la Marca după încă un meci cu românul integralist în LaLiga Stranieri

Andrei Rațiu (26 de ani) a fost din nou integralist la Rayo Vallecano, de această dată în partida cu Leganes, încheiată la egalitate, 1-1, în etapa a opta din LaLiga.

Rayo Vallecano, neînvinsă în luna septembrie, a deschis scorul după doar opt minute prin atacantul Sergio Camello, care a pătruns frumos în careul advers și a finalizat cu piciorul stâng.

Andrei Rațiu, integralist în Rayo Vallecano - Leganes 1-1

Leganes, nou-promovată în LaLiga, a reușit să egaleze în minutul 55 prin Juan Cruz, care a finalizat cu un șut din prima, după un assist al lui Valentin Rosier.

Rațiu a fost integralist și a apărut de două ori la finalizare. Primul șut, în minutul 21, a fost respins de portarul Dmitrovic, iar al doilea a venit în minutul 84, când a reușit o fază deosebit spectaculoasă în preajma careului advers, însă a fost blocat.

"Rațiu se deghizează în Zidane, trece de doi adversari, face o piruetă în stilul lui Zidane, însă șutul său din careu este blocat de un adversar", au scris jurnaliștii de la Marca despre faza din minutul 84.

Rațiu nu a reușit să marcheze, iar Rayo Vallecano - Leganes s-a încheiat 1-1. Echipa internaționalului român, la care și starul James Rodriguez a fost titular, se află pe locul 8 în LaLiga, cu 10 puncte în 8 etape.

• Un gol și un assist a reușit Andrei Rațiu în cele șase meciuri jucate în acest sezon de LaLiga.