PAOK Salonic, viitoarea adversară de joi a campioanei FCSB în Europa League, antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 0-1, derby-ul cu Aris Salonic, în etapa a şasea din campionatul Greciei.

Martin Montoya i-a oferit un assist lui Manu Garcia şi acesta a înscris unicul gol al meciului, în minutul 63.

După ce echipa sa a primit gol, Răzvan Lucescu a efectuat patru schimbări în decurs de numai 9 minute, dar PAOK nu a înscris şi Aris s-a impus cu 1-0.

În clasament, PAOK a picat pe locul al treilea, cu 13 puncte, urmată de Aris, pe locul 4, cu 11 puncte.

Explicațiile lui Răzvan Lucescu

”Suntem la un nivel la care facem lucrurile bine, dar nu mereu se întâmplă să și iasă așa cum ne dorim.

În afară de gol, nu îmi aduc aminte de vreo fază periculoasă la adversari.

Noi am avut multe ocazii, dar nu am înscris. A fost genul de meci în care faci totul perfect, dar rezultatul nu este cel așteptat. Mai ales în a doua repriză, am avut în totalitate posesia.

Iar în alte partide nu joci deloc bine dar rezultatul este de partea ta”, a explicat Răzvan Lucescu după meci.

Info: news.ro, ProtoThema