PAOK Salonic, echipa antrenată de românul Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Creta, în etapa a 9-a din Superliga Greciei.

Campioana en-titre PAOK a început bine meciul de acasă cu OFI, deschizând scorul în minutul 35, prin bulgarul Kiril Despodov

În startul reprizei secunde, elevii suspendatului Lucescu au fost aproape de 2-0, dar golul marocanului Tarik Tissoudali a fost anulat de VAR.

Oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Taxiarchis Fountas, iar în minutul 79 Eddie Salcedo, atacantul italian care aparține de Inter Milano, a marcat golul victoriei pentru OFI Creta. VIDEO AICI

PAOK a picat pe 2, noul lider este Aris Salonic: ”Trebuie să-și amintească și cum este să câștigi”

În clasament, PAOK a pierdut fotoliul de lider, cedându-l rivalei din oraș Aris Salonic, care a făcut 1-1 la Atena, cu Panathinaikos.

Elevii lui Răzvan Lucescu au 17 puncte, în timp ce OFI a ajuns la 14 puncte, pe locul 6.

Într-un editorial intitulat ”PAOK - atunci când tot pierzi în același fel”, publicația elenă gazzetta.gr scrie:

”Vor dura multe ore până când campionii de la PAOK vor realiza cum au pierdut acest meci cu OFI. Pe de altă parte, atunci când tot pierzi în același fel și nu înveți nimic din greșeli, întreaga situație devine și mai rea.

Sunt deja patru înfrângeri pe Toumba în acest sezon, este incredibil, se întâmplă din nou și din nou!

PAOK trebuie să-și amintească și cum este să câștigi, indiferent de problemele care apar în timpul unui meci. Cum? Antrenorii știu, asta e meseria lor”.