Răzvan Marin, cel mai bun jucător de la Cagliari în eșecul cu Lecce: "Colegii lui nu au colaborat"

Razvan Marin Cagliari Lecce Stranieri
Data publicarii: Sambata 31 August 2024, 22:08
Data actualizarii: Sambata 31 August 2024, 22:07

Răzvan Marin (28 de ani) a fost integralist la Cagliari în eșecul suferit pe terenul lui Lecce, 0-1, în runda a treia din Serie A.

Lecce a deschis scorul în minutul 26, prin Nikola Krstovic, după un corner, iar gazdele au jucat în inferioritate numerică din prelungirile primei reprize. Patrick Dorgu (19 ani) a comis un fault foarte dur la mijlocul terenului asupra lui Matteo Prati și a văzut direct cartonașul roșu.

Răzvan Marin, cel mai bun jucător de la Cagliari în eșecul cu Lecce

Deși s-a jucat 11 contra 10 timp de mai bine de o repriză, Cagliari nu a reușit să întoarcă meciul, iar sarzii rămân fără victorie în actualul sezon din Serie A.

Răzvan Marin, integralist și avertizat cu cartonaș galben în minutul 70, a fost declarat de Tuttomercatoweb cel mai bun jucător din tabăra lui Cagliari: "A jucat din prima pentru a iuți jocul, a fost inspirat, însă nu prea a avut parte de colaborare din partea colegilor", au scris italienii despre internaționalul român, notat cu 6,5.

Răzvan Marin este așteptat acum la echipa națională a României. Mircea Lucescu l-a convocat pe mijlocașul lui Cagliari pentru partidele din Liga Națiunilor cu Kosovo și Lituania.

• 4 meciuri a jucat Cagliari în acest sezon, iar Răzvan Marin a fost integralist în toate.
  • 15 este locul ocupat de Cagliari după 3 etape din Serie A, cu doar două puncte.