Răzvan Marin, elogiat în presa italiană după debutul cu AS Roma: ”Cel mai bun!” Reacția fotbalistului român

Razvan Marin AS Roma Cagliari Serie A Stranieri
Data publicarii: Luni 19 August 2024, 08:51
Data actualizarii: Luni 19 August 2024, 08:51

Partida dintre Cagliari și Roma din prima etapă din Serie A s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

Răzvan Marin a fost integralist și a avut o evoluție apreciată de către presa italiană, care a spus despre fotbalistul român că a fost ”cel mai bun jucător de pe teren”.

Răzvan Marin, elogiat în presa italiană

După ce l-a pus la treabă pe portarul celor de la AS Roma pe finalul primei reprize, mijlocașul echipei naționale a zguduit bara transversală cu câteva minute înainte de fluierul final.

Răzvan Marin a primit cea mai mare dintre jucătorii celor de la Cagliari. Internaționalul român a fost notat cu 7 de către TuttoMercatoWeb.

Și-a demonstrat încă o dată calitățile, și-a îmbunătățit dribblingul prin schimbarea direcției cu Prati. I-a încălzit mănușile lui Svilar și apoi a făcut bara să tremure”, au scris italienii.

Răzvan Marin: ”Ne pare rău, puteam câștiga!”

La finalul partidei, Răzvan Marin s-a arătat dezamăgit de șansele ratate de Cagliari și a transmis că în opinia sa, echipa ar fi putut obține o primă victorie importantă în noul sezon din Serie A.

Ne pare rău, puteam câștiga. Ne-am luptat, suntem mulțumiți de efortul depus. Trebuie să continuăm să jucăm la fel de bine.

Am lucrat timp de șase luni cu Nicola, puțin câte puțin, toată lumea îl va cunoaște. Eu încerc să dau sută la sută pe teren, apoi vom vedea ce se va întâmpla”, a spus Răzvan Marin după meci.