Meciul dintre Parma și Cagliari, disputat în cadrul etapei a șasea din Serie A, s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

Cele două echipe și-au dat întâlnire pe stadionul "Ennio Tardini" din Parma, unde suporterii prezenți și cei care au urmărit partida online, au fost martorii unui duel românesc. Jocul a început la ora 21:45 și a putut fi urmărit în format LIVE TEXT pe Sport.ro.

În prima repriză, Cagliari a reușit să deschidă scorul în minutul 34, grație unei reușite a lui Nadir Zortea. După o centrare din partea lui Luvumbo, Zortea s-a înălțat în careu și a trimis mingea cu capul direct în poarta adversarilor.

După pauză, antrenorul Fabio Pecchia a decis să facă schimbări, înlocuindu-i pe Valentin Mihăilă și Emanuele Valeri cu Pontus Almqvist și Woyo Coulibaly.

Modificările tactice ale Parmei au dat roade în minutul 62, când Coulibaly a creat o fază excelentă în flancul stâng, trecând ușor de fundașii lui Cagliari și oferindu-i o pasă perfectă lui Dennis Man.

Internaționalul român nu a ratat ocazia și a înscris cu un șut plasat cu stângul, marcând al treilea său gol din acest sezon de Serie A.

Răzvan Marin, moment de magie – EUROGOL sub transversală!

Când partida părea să se îndrepte spre un rezultat de egalitate, Răzvan Marin, abia intrat pe teren de doar două minute, a schimbat cursul jocului în minutul 75.

Mijlocașul român a reușit un gol de excepție pentru Cagliari. După o preluare la marginea careului, Marin a trimis un șut plasat perfect, fără prea multă putere, dar suficient de precis pentru a ajunge direct sub transversală, lăsându-l fără replică pe portarul Suzuki.

Meciul este încă în desfășurare și se poate urmări LIVE TEXT - AICI.