Răzvan Marin, revenire în forță la Cagliari după doi ani de împrumut! A fost titular în primul meci oficial + ce notă a primit

Razvan Marin Cagliari Coppa Italia Stranieri
Data publicarii: Marti 13 August 2024, 09:01
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 08:59

Închizătorul a evoluat pentru Empoli sub formă de împrumut în ultimii doi ani.

Răzvan Marin a revenit în această vară la Cagliari, unde se află din iulie 2021, moment în care italienii l-au achiziționat de la Ajax pentru 10 milioane de euro.

Luni seară, de la ora 22:15, Cagliari a întâlnit-o în a doua rundă din Coppa Italia pe Carrarese, ”acasă”, pe Unipol Domus. La capătul celor 90 de minute, tabela de marcaj a indicat 3-1.

• Răzvan Marin a fost integralist. Mijlocașul central a primit nota 7.5 de la portarul FlashScore la finalul partidei

Piscoli a deschis scorul în minutul 33. Pavoletti a majorat diferența în minutul 41, ca Panică să marcheze pentru oaspeți în minutul 55. Doar că Prati a făcut 3-1 și a stabilit scorul final al confruntării din minutul 71.

Ce urmează pentru Cagliari

Pentru formația la care este legitimat și Răzvan Marin urmează startul noului sezon din Serie A. Duminică, 18 august, de la 21:45, Cagliari o întâlnește pe AS Roma pe teren propriu, în prima etapă.

Ultima confruntare petrecută între cele două cluburi a avut loc în returul stagiunii precedente, moment în care AS Roma s-a impus pe propria arenă cu 4-0 în fața celor de la Cagliari.

Răzvan Marin a strâns un total de 77 de apariții pentru Cagliari, timp în care a înscris patru goluri și a oferit 12 pase decisive, în peste 6000 de minute petrecute în echipamentul clubului.