Reacția lui Ange Postecoglou, după ce Tottenham a pierdut cu Radu Drăgușin titular: ”Asta a fost să fie!”

radu dragusin Ange Postecoglou Newcastle Tottenham Stranieri
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 17:56
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2024, 18:00

Cu Radu Drăgușin titular, Tottenham a pierdut pe terenul celor de la Newcastle, scor 1-2.

Gazdele au deschis scorul în minutul 37 prin Barnes, dar egalitatea a fost restabilită în repriza secundă, în minutul 56, după autogolul lui Burn. Scorul final a fost stabilit în minutul 78 de către Alexander Isak.

Ce a spus Ange Postecoglou după eșecul cu Newcastle

Cu Micky van de Ven accidentat, Ange Postecoglou l-a trimis pe teren pe Radu Drăgușin, iar fundașul echipei naționale a fost integralist. Drăgușin a avut câteva intervenții apreciate atât de fanii lui Spurs, cât și de presa britanică.

La finalul meciului, Postecoglou s-a declarat mulțumit de felul în care echipa sa s-a prezentat pe St. James’ Park, însă a fost dezamăgit de randamentul atacanților în fața porții.

Din păcate, victoria ne-a scăpat. Am avut șanse să câștigăm meciul confortabil, dar plecăm fără niciun punct, așa că este dificil de digerat. Asta a fost să fie.

Dacă nu marchezi al doilea gol atunci când ai momentum... Portarul a avut câteva intervenții bune, dar noi am avut șanse să creăm ceva mai mult și nu am făcut-o.

Când ne creăm atât de multe șanse, ar trebui să primim mai mult decât am făcut-o acum. Partea pozitivă este că jocul nostru a arătat bine, așa cum a fost și în ultimele trei jocuri. Trebuie doar să ne primim recompensa pentru jocul nostru.

Dacă vom continua să jucăm așa, știm că se va întâmpla și acest lucru”, a spus Ange Postecoglou, conform BBC.

Nota primită de Radu Drăgușin

Radu Drăgușin a primit nota șase din partea celor de la Spurs Web, care au scris că fundașul român are o parte din vină la cel de-al doilea gol al lui Newcastle.

O primă repriză liniștită, dar Drăgușin a avut o intervenție incredibilă imediat după pauză prin care l-a oprit pe Alexander Isak să marcheze un gol sigur. A ratat o șansă bună din corner. A avut o parte din vină la al doilea gol al lui Newcastle, dar toată defensiva a fost de vină”, au scris jurnaliștii englezi.