ROMANII AU TALENT! Atacantul ignorat de Piturca la meciurile cu Ungaria si Olanda a inscris al 18-lea gol in acest sezon! Singurul roman golgheter intr-un campionat al Europei! Stranieri

►Ziua in care stelistii tin cu dracii! Luni 14:30 sferturi FA Cup, Chelsea - Man United, in direct Sport.ro si Voyo.ro

Claudiu Keseru a deschis scorul in aceasta seara in partida dintre Chateauroux si Angers, scor 2-3, si si-a trecut astfel in cont cel de-al 18-lea gol in acest sezon.

Keseru este singurul roman golgheter intr-un campionat al Europei. Atacantul de 26 de ani conduce clasamentul marcatorilor din liga secunda a Frantei.

Angers este pe locul 5 in clasament, dar poate spera in continuare la promovare - echipa lui Keseru e la doar 3 puncte in spatele locurilor care duc in Ligue I.

Keseru a fost convocat la lotul national pentru meciurile cu Ungaria si Olanda, insa Victor Piturca nu l-a folosit niciun minut.