Starul lui AC Milan găsit vinovat după golul lui Dennis Man: ”Cu 9 km/h mai lent!”

Dennis Man AC Milan Parma Stranieri
Data publicarii: Duminica 25 August 2024, 17:05
Data actualizarii: Duminica 25 August 2024, 17:05

Parma a învins-o cu scorul de 2-1 pe AC Milan, în etapa a doua etapă din Serie A, meci în care Dennis Man și Valentin Mihăilă au ieșit în evidență.

Dennis Man a înscris încă din al doilea minut al partidei, însă cei doi internaționali români au avut și ratări uriașe la poarta lui Mike Maignan. Totuși, presa din Italia susține că prestația Parmei a fost ”ajutată” și de evoluția destul de slabă a unuia dintre cei mai experimentați jucători ai ”diavolilor”.

Theo Hernandez, găsit vinovat de italieni pentru eșecul suferit de AC Milan în fața Parmei

Cu 9km/h mai lent – Datele care confirmă că Theo nu are nicio scuză la golurile Parmei”, au titrat cei de la One Football.

Presa străină susțină că Theo Hernandez, fundașul lateral al celor de la AC Milan, a fost prea ușor depășit la ambele goluri ale ”Cruciaților”, iar fotbalistului francez ”i-a lipsit dorința de a-și ajuta echipa”. Italienii susțin că noi date ieșite la iveală demonstrează clar acest lucru.

Dennis Man a deschis scorul încă din al doilea minut al partidei, iar străinii au scris că românul ”a fost lăsat complet liber în flancul stâng al lui AC Milan. Reluările au arătat o apărare slabă din partea lui Theo Hernandez, care, deși l-a urmărit pe Man pe o distanță lungă, nu a reușit să îl oprească”.

Conform SkySport, la faza golului lui Dennis Man, internaționalul român a înregistrat o viteză maximă de 26 km/h, în timp ce Theo Hernandez s-a oprit la 17 km/h, cu 9 km/h mai puțin decât fotbalistul român.

Theo Hernandez nu s-a remarcat nici la golul marcat de Matteo Cancellieri. Dacă fotbalistul a înregistrat o viteză de 30 km/h, Hernandez a avut doar 21 km/h.